Marshal Tito 1, 1200 Tetovë, RMV

Bambo Orange

Pije freskuese joalkoolike pa gaz nga lëngu i portokallit dhe mollës me sheqer dhe ëmbëlsues.
Përmbajtja e frutave: min. 12%.
Përbërësit: ujë, lëng portokalli i koncentruar (11%), lëng molle i koncentruar (1%), sheqer, acid citrik (E330), aromë, stabilizues (E415), acid L-askorbik (E300), dhe ëmbëlsues (acesulfam K E950, aspartam E951-burim i fenilalaninës). I pasterizuar, pa konservans. Afati i përdorimit i shtypur në ambalazh. Tundeni mirë përpara përdorimit.

Detaje
Vlera energjike në 100 ml lëng 108.5 kJ (25.96 kcal)
Yndyrë 0.0 g
prej tyre
acide yndyrore te ngopura 0.0 g
acide yndyrore te pangopura 0.0 g
Karbohidrate 7.0 g
prej tyre
Sheqer 6.4 g
Poliole 0.0 g
Amidon 0.0 g
Fibrat 0.0 g
Proteina 0.2 g
Krypë 0.0 g
Vitamina dhe minerale Vitamine A, B, C, E 15% =RDA
Kategori:
SHARE